Overlopende passiva | 31-12-2025 | 31-12-2024 | |
|---|---|---|---|
x € 1.000 | x € 1.000 | ||
Nog te betalen subsidieverplichtingen | 230.581 | 219.569 | |
Nog te betalen verplichtingen | 50.047 | 55.387 | |
Vooruitontvangen bedragen | |||
Nog te besteden voorschotbedragen voor doeluitkeringen | |||
Europese overheidsorganen | 0 | 0 | |
het Rijk | 214.742 | 175.620 | |
Overige Nederlandse overheidsorganen | 21.915 | 18.227 | |
Overig | 925 | 103 | |
237.580 | 193.950 | ||
Totaal overlopende passiva | 518.209 | 468.906 |
De overlopende passiva zijn gestegen. Dit komt voornamelijk door de vooruitontvangen bedragen voor de doeluitkeringen (toename € 96,8 miljoen), die in het volgende overzicht per SPUK-regeling te zien zijn. Dit betreffen voornamelijk ontvangen gelden voor specifieke doeluitkeringen van het rijk (€ 89,7 miljoen) en de stijging in de doeluitkeringen/bijdragen van overige overheden (€ 7 miljoen).
Daarnaast is er ook te zin dat de nog te betalen subsidieverplichtingen dit jaar met € 11 miljoen gestegen zijn. Deze bewegen mee met de verstrekte subsidies van 2025.
Nog te besteden voorschotbedragen voor doeluitkeringen | Saldo 31-12-2024 | Correctie voorgaand jaar | Ontvangen bedragen | Vrijgevallen bedragen of terugbetalingen | Saldo 31-12-2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
x €1.000 | x €1.000 | x €1.000 | x €1.000 | x €1.000 | ||
EU | ||||||
Totaal Europese overheidsorganen | - | - | - | |||
Rijk | ||||||
SPUK Bermmaatregelen | E12 | 856 | - | - | - | 856 |
SPUK IBP-Vitaal Platteland | L7 | 767 | - | - | 5- | 772 |
SPUK Gebiedsplan Impuls Veenweiden | L10 | 12.148 | - | - | 3.158 | 8.990 |
SPUK Novi-gebieden | J59 | 114 | - | 114 | - | |
SPUK Regionale MIT-regeling | F12 | 72 | 118 | - | - | 190 |
SPUK Ontzorgingsprogramma Maatschappelijk Vastgoed | J13 | 279 | - | - | 279 | - |
SPUK Snelfietsroutes | E10 | 919 | - | - | 92 | 826 |
SPUK Stim. Verkeersveiligheidsmaatregelen | E20 | 1.031 | - | - | 319 | 712 |
SPUK Regionale MIT-regeling 2021 | F14 | 536 | - | - | 384- | 920 |
SPUK Programma Natuur | L16 | 12.147 | - | 345 | 4.896 | 7.595 |
SPUK Bodem overbruggingsjaar 2021 | E58 | 290 | - | - | 22 | 268 |
SPUK Bodem overbruggingsjaar 2021 CINDU | E58 | 6.711 | - | 703 | 6.008 | |
SPUK Woondeals | J81 | 346 | - | - | 341 | 4 |
SPUK OV-concessies | Concessies | 1.092 | - | - | 1.092 | - |
SPUK Bodem overbruggingsjaar 2022 | E83 | 1.900 | - | - | 1.524 | 376 |
SPUK Regionale MIT-regeling | F25 | 3.084 | - | 5.454 | 3.412 | 5.126 |
SPUK Flex.inz.onderst.woningb. | J210 | 8.108 | - | 8.108 | - | |
SPUK Ontzorgingsprog. Maatsch. Vastgoed | J86 | 2.308 | - | - | 1.417 | 891 |
SPUK (Water)bodemsanering 2022 | E94 | 7.938 | - | - | 2.086 | 5.852 |
SPUK Stim. Verkeersveiligheidsmaatregelen | E84 | 485 | - | - | - | 485 |
SPUK Versn.voorst. trans. landelijk gebied | L25 | 907 | - | - | 286 | 621 |
SPUK Uitbreiding capaciteit OD NZKG | F39 | 2.310 | - | - | 1.336 | 974 |
SPUK Deltaprogramma | E87 | 249 | - | 800 | 1.000 | 49 |
SPUK Capaciteit klimaat-en energiebeleid | K28 | 8.218 | - | 9.067 | 5.358 | 11.926 |
OV Consessies | E86 | - | - | 226 | - | 226 |
SPUK Nat. Progr. Lokale Warmtetransitie | J95 | 3.111 | - | 811 | 1.515 | 2.407 |
SPUK Bodem buitenproportionele uitgaven | E113 | 3.244 | - | 1.105 | 0 | 4.349 |
SPUK Versnel. aanpak natuurincl. Isoleren | J117 | 14.132 | - | 0 | 1.399 | 12.733 |
SPUK. NGF Toekomstbestendige Leefomgeving | J104 | 102 | - | 498 | 81 | 519 |
SPUK Reg. Aanpassing Laadinfrastructuur | E106 | 2.342 | - | 2.938 | 5.093 | 186 |
SPUK uitvoering aanpak piekbelasting | L32 | 286 | - | 187 | 108 | 365 |
SPUK Bodemopgaven 2023 | E97 | 1.583 | - | - | - | 1.583 |
SPUK Woondeals tweede tranche | J103 | 978 | - | - | - | 978 |
SPUK RDT | E103 | 53 | - | - | - | 53 |
SPUK SEB 24 | E111 | 132 | - | - | 130 | 2 |
SPUK Bedrijfsmatig Vastgoed | J118 | 6.483 | - | - | 1.025 | 5.457 |
SPUK NOVEX | J112 | 325 | - | - | 132 | 193 |
SPUK Cap. Natuurmonitoring | L29 | 37 | - | - | - | 37 |
SPUK dir. uitvoeringskosten Rpml | L35 | 12.348 | - | 25.206 | 600 | 36.954 |
SPUK KCI duurzame en circulaire infra | E115 | 18 | - | - | 18 | - |
SPUK Regeling prov. maatr. PAS melders | L37 | 7.900 | - | 7.680 | - | 15.580 |
SPUK woondeals derde tranche | J5 | 970 | - | - | - | 970 |
SPUK Programma Natuur 2e fase | L33 | 28.947 | - | 5.679 | 4.366 | 30.260 |
SPUK Flex.inzet woningbouw | J6 | 6.738 | - | - | - | 6.738 |
SPUK Net op Zee | K2/K2B | 12.700 | - | 16.800 | 90 | 29.410 |
SPUK Compensatie VS WOO | C130 | 69 | - | - | - | 69 |
SPUK Sanering verkeerslawaai | E122 | 309 | - | 309 | - | 619 |
SPUK Regeling prov.gebiedsgerichte beëindiging veehouderijen | L36 | - | - | 8.025 | - | 8.025 |
SPUK Stimulering verkeersmaatregelingen '25-'30 | E120 | - | - | 852 | - | 852 |
SPUK Schone lucht akkoord 2025 | E53 | - | - | 80 | 19 | 61 |
SPUK Mobilitietsinfractuctuur 2025 | E103 | - | - | 2.558 | 754 | 1.804 |
SPUK Isolatieopgave NPLW | J18 | - | - | 871 | - | 871 |
SPUK Naderingsdetectiesystemen windturbines | K43 | - | - | 201 | 201 | - |
Totaal Rijk | 175.620 | 118 | 89.691 | 50.687 | 214.742 | |
- | ||||||
Overige Nederlandse overheidsorganen | - | |||||
Fietspad Markermeerdijk | 2.215 | - | - | 1.330 | 885 | |
Bodemsanering het Gooi | 1.965 | - | - | - | 1.965 | |
N515 | 250 | - | - | - | 250 | |
HOV Beverwijk | 2.046 | 2.046 | ||||
Bennebroekweg | 1.181 | - | - | 1.181 | - | |
Communicatie Strategie Buitenpoorten | 8 | - | - | 8 | - | |
Geothermie | 764 | - | - | 764 | 0 | |
Koopstromen onderzoek | 38 | - | - | 38 | - | |
Asielbeleid | 91 | - | - | - | 91 | |
Uitvoeringsagenda Novex-NZKG | - | - | 51 | - | 51 | |
SOK ontwikkelperspectief NHN | - | - | 384 | - | 384 | |
Toekomst bestendig bouwen (C81) | - | - | 10 | - | 10 | |
MRA-e gelden | 4.657 | - | 4.124 | - | 8.781 | |
Regionale Samenwerking en Data Top 15 | 189 | - | 190 | - | 379 | |
VRA Kleine werken | - | - | 275 | - | 275 | |
Groenfonds | 6.869 | - | - | 72 | 6.798 | |
Totaal Overige Nederlandse overheidsorganen | 18.227 | - | 7.080 | 3.392 | 21.916 | |
Totaal | 193.848 | 118 | 96.772 | 54.079 | 236.657 |
De correcties voorgaand jaar:
Voor de regeling F12 is de beginstand aangepast omdat de mutatie van 2024 in een laat stadium bekend werd en zo'n geringe impact had dat gekozen is om dit in 2025 te verwerken.
